Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W niedzielę, 5 marca, w pułtuskiej bazylice, odbyła się uroczysta msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych, którą poprzedził program artystyczny, przygotowany przez uczniów i nauczycieli szkoły powiatu pułtuskiego – Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Witolda Machnowskiego w Nowym Niestępowie. Program artystyczny przygotowała Izabela Gierek – nauczyciel historii pracująca w obydwu szkołach.

Po eucharystii złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary terroru komunistycznego, która znajduje się na budynku przedszkola przy ul. Marii Konopnickiej. Niedzielna uroczystość odbyła się w ramach społecznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Tekst i zdjęcia: Portal pultusk24.pl

 

Podczas uroczystości Szkołę Podstawową im. Witolda Machnowskiego w Nowym Niestępowie  w Nowym Niestępowie reprezentowała pani dyrektor Danuta Borowska. W recytacji uczestniczyły uczennice klasy siódmej: Weronika Jusińska, Julia Korytkowska, Weronika Skura, Tamara Suchecka i Żaneta Suchecka. Natalia Łączkowska zaśpiewała pieśń Ojczyzno ma oraz utwór Dziwny jest ten świat. Nauczyciel Dariusz Lusa akompaniował na akordeonie.