Spotkanie z Policją

13 Październik 2022 r.
Redaktor: kwasnik
Spotkanie z Policją

W dniu 13 października 2022 r. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku odwiedzili uczniów naszej szkoły. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z zasadami prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię, aby ci wiedzieli jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach.

Ponadto Policjanci rozmawiali z dziećmi o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Przypomnieli także, że zwolennicy podróży na rowerze muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz niewątpliwej przyjemności, to olbrzymia odpowiedzialność i przepisy, do których tacy kierujący powinni się stosować. Uczniowie dowiedzieli się o tym, w jakie elementy powinien być wyposażony rower oraz dlaczego w czasie jazdy powinno się używać kasku.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań, ale i na wiele potrafiły wyczerpująco odpowiedzieć.  Uczniowie wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku i przynoszą dobre efekty. Wierzymy, że i w tym roku wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w codziennej drodze do szkoły.