ZAJĘCIE BIBLIOTECZNE – ZWIERZĘTA W OCZACH DZIECI

19 Maj 2021 r.
Redaktor: kwasnik
ZAJĘCIE BIBLIOTECZNE – ZWIERZĘTA W OCZACH DZIECI

Czytanie książek rozwija pasje u dzieci, słownictwo, wyobraźnię. Porządkuje dziecięcy świat. Wiersze o zwierzętach nie tylko przekazują wartości i ciekawostki, ale także pomagają dostrzec piękno i niezwykłe wartości natury. Biblioteka szkolna zorganizowała zajęcia biblioteczne podczas, których uczniowie poznali wiersze o zwierzętach. Celem zajęć było  wdrażanie do uważnego słuchania wierszy, wypowiadanie się na temat treści utworów, kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej wśród uczniów.

Uczniowie obejrzeli prezentację na temat życia zwierząt domowych. Zwrócili uwagę na to, jak zapewnić opiekę zwierzętom, a także jak należy zachować się, gdy zaatakuje pies. Odgadywali zagadki muzyczne – odgłosy zwierząt. Uczniowie klas młodszych wypowiedzieli się na temat swoich zwierząt domowych, następnie wykonali kolorowe, piękne prace plastyczne.

Po zajęciu bibliotecznych uczniowie wypożyczyli książki według własnych zainteresowań. Zachęcamy do systematycznego czytania.

Opiekun biblioteki – Joanna Banasiak